Nagroda Łódzkie Eureka 2023 dla zespołu z Politechniki Łódzkiej

W trakcie XXIII Festiwalu Nauki, Techniki i Sztuki w Łodzi, który miał miejsce 15 kwietnia, wręczono nagrody Łódzkie Eureka 2023.

15 kwietnia, podczas uroczystej inauguracji XXIII Festiwalu Nauki, Techniki i Sztuki w Łodzi, zespół naukowo-wdrożeniowy z Politechniki Łódzkiej, którego członkiem jest prof. dr hab. inż. Łukasz Kaczmarek  został uhonorowany prestiżową nagrodą Łódzkie Eureka 2023.

Wyróżnienie to przyznano za opracowanie innowacyjnej technologii “Inteligentny, ekologiczny kompozyt o właściwościach chłodząco-izolujących”, która znajduje zastosowanie w fasadach przeciwpożarowych.

W skład wyróżnionego zespołu wchodzili również dr hab. inż. Jacek Szer, prof. PŁ z Wydziału Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska, dr inż. Konrad Sodol, mgr inż. Dariusz Tyszkowski oraz specjaliści z firmy Hydro Building Systems Poland. Dzięki ich wspólnej pracy, technologia ta została wdrożona na skalę europejską, co stanowi znaczący sukces i potwierdzenie wysokiej jakości badań prowadzonych na uczelni.

To wyróżnienie jest dowodem na to, że Politechnika Łódzka jest miejscem, gdzie tworzone są rozwiązania technologiczne przyszłości, mające realny wpływ na rozwój przemysłu i poprawę bezpieczeństwa.

zdjęcie z FB Łódzkiej Rady Federacji Stowarzyszeń Naukowo – Technicznych NOT