Dzień Młodego Chemika

Dowiedz się więcej jak spędzili Dzień Chemika uczestnicy warsztatów z Niepublicznego Przedszkola Politechniki Łódzkiej.

W piątek 1 marca  młodzi, dzielni chemicy z Niepubliczne Przedszkole Politechniki Łódzkiej rozpoczęli swoją przygodę z chemią w naszym laboratorium.

Pod czujnym okiem prof. Anny Sobczyk-Guzendy, prof. Hieronima Szymanowskiego, dr. Pauliny Byczkowskiej i mgr. Sary Bednarskiej dzieciaki przeprowadziły fascynujące eksperymenty!

Pierwszy to znikający atrament – w gorącej wodzie barwnik zniknął, ale po dodaniu octu powrócił!

Drugi eksperyment z trzema zlewami wody i czerwoną kapustą był prawdziwym kolorowym show.

A lampą z lawą okazała się kolba z olejem, wodą i tabletką musującą, tworząc efektowny wulkan bąbelków!

Na koniec, pasta dla słonia z perhydrolu, barwnika i płynu do mycia naczyń, wywołała okrzyk zachwytu dzieci i ogromne uśmiechy!

Dziękujemy naszym wykładowcom za tę niesamowitą lekcję chemii, a mali chemicy otrzymali Odznaki Małego Chemika Politechniki Łódzkiej!

Wielkie gratulacje i zapraszamy za kilkanaście lat na naszą wspaniałą uczelnię!