Skip to main content

AMT 2026 – międzynarodowe spotkanie środowiska materiałoznawczego w Łodzi

Authored on
Kategorie

W dniach 14–17 czerwca 2026 r. w Łodzi odbyła się 22. Międzynarodowa Konferencja Advanced Materials and Technologies (AMT 2026) – jedno z najważniejszych wydarzeń naukowych w obszarze inżynierii materiałowej i nauki o materiałach w Polsce. Organizatorami konferencji były Polskie Towarzystwo Materiałoznawcze oraz Politechnika Łódzka, przy wsparciu Instytutu Metalurgii i Inżynierii Materiałowej PAN. Wydarzenie zgromadziło blisko 300 uczestników z kraju i zagranicy.

Image

Program konferencji obejmował liczne sesje naukowe poświęcone m.in. biomateriałom, nanomateriałom, nowoczesnym technologiom materiałowym, sztucznej inteligencji w inżynierii materiałowej, technologiom niskoemisyjnym oraz współpracy nauki z przemysłem. W konferencji uczestniczyli wybitni naukowcy reprezentujący czołowe ośrodki badawcze z Polski i zagranicy.

Szczególnym wydarzeniem towarzyszącym konferencji były obchody jubileuszu 70-lecia prof. Natalii Sobczak, Wiceprezes Polskiej Akademii Nauk i jednej z najwybitniejszych przedstawicielek polskiej nauki materiałowej.

Pracownicy i doktoranci Instytutu Inżynierii Materiałowej Politechniki Łódzkiej aktywnie uczestniczył w przygotowaniu i realizacji konferencji. Przewodniczącym Komitetu Organizacyjnego był prof. Łukasz Kaczmarek. W organizację wydarzenia zaangażowani byli również pracownicy innych jednostek Politechniki Łódzkiej, w szczególności Wydziału Włókiennictwa i Wzornictwa.

Serdecznie dziękujemy wszystkim członkom Komitetu Organizacyjnego, wolontariuszom oraz pracownikom zaangażowanym w przygotowanie konferencji. Dzięki ich profesjonalizmowi, zaangażowaniu i wielomiesięcznej pracy organizacyjnej możliwe było przeprowadzenie wydarzenia na wysokim poziomie naukowym i organizacyjnym, co zostało docenione przez uczestników z Polski i zagranicy.

Gratulujemy prof. Łukaszowi Kaczmarkowi oraz całemu zespołowi organizacyjnemu stworzenia wydarzenia, które stało się doskonałą platformą wymiany wiedzy, doświadczeń i nawiązywania nowych kontaktów naukowych.